Univerzitné kariérne dni ponúkli sériu kvalitných workshopov

Pri plánovaní a realizácii tohtoročných kariérnych dní spojili svoje sily obe nitrianske univerzity. Uskutočnili sa 26. – 27. apríla v rámci Nitrianskych univerzitných dní a ich prípravu a zdarný priebeh zabezpečovalo  Univerzitné poradenské a podporné centrum SPU v Nitre v spolupráci so Študentským centrom UKF v Nitre.

Pre študentov pripravili dva dni naplnené  kvalitnými workshopmi, ktoré im mali pomôcť  nadobudnúť praktické zručnosti pre získanie dobrého zamestnania alebo dodať impulz pre naštartovanie úspešného podnikania.

Na pôde Slovenskej poľnohospodárskej univerzity sa študenti zišli v novom univerzitnom coworkingovom centre SuPerUni CoWORK v Študentskom domove Mladosť. Na úvodnom workshope, určenom najmä tým, ktorí odkladajú riešenie vecí na poslednú chvíľu, im mediátor a kouč Peter Švec poradil ako si zorganizovať čas, určiť priority, odfiltrovať, čo je naozaj dôležité a čo si zaslúži našu pozornosť.

Koučka  a mediátorka Eva Račková, ktorá sa orientuje na oblasť rozvoja osobnostného potenciálu a spolupracuje pri zavádzaní koučovacieho prístupu na vysoké školy, si priviedla hostku - koučku Martinu Gajdošovú. Spoločne predviedli, ako vie byť koučing užitočný pri rozhodovaní a stanovení cieľov. Účastníci si vyskúšali koučingové metódy na svojej koži.

Kto by nechcel, aby mu jeho projekty priniesli trvalé hodnoty? O udržateľnom marketingu budúcnosti sa dozvedeli účastníci prezentačného workshopu, zameraného na content marketing.

Pre všetkých, ktorí rozmýšľajú o naštartovaní podnikania už počas štúdia, bol určený záverečný workshop s tímovým trénerom a kvalitárom Adamom Brockom. Dozvedeli sa, ako môžu rýchlo a efektívne otestovať svoj podnikateľský nápad a prostredníctvom metódy design thinking sa naučíili ako sa dá ušetriť kopec času, peňazí aj energie.

Ďakujeme partnerom podujatia: Content Fruiter, KIUUB, Múdry pes, o.z., SAKO - Slovenská asociácia koučov, Zanur, Slovak Business Agency, Národné podnikateľské centrum a všetkým, ktorí Univerzitné kariérne dni  podporili.